Knihy o alkoholizme

Pokiaľ máte problém s alkoholom, odporúčam vám čítať. Váš problém s alkoholom nemusí nutne znamenať že pijete vy. Možno pije niekto z vašich blízkych. Aj vtedy máte problém s alkoholom. A je dobré, ak budete vedieť, čo v tejto situácii robiť.

 • Až do rána bieleho
  Iva Kuceková. Vydavateľstvo Michala Vaška, 2009
  V tejto knihe je popísaný alkohol najmä z pohľadu človeka, ktorý ho pije. Získate prehľad o tom, ako sa závislosť od alkoholu začína, lieči. Nie je to pohodlné čítanie.
 • Když někdo blízký pije
  Claude Ühlinger, Marlyse Tschui. Vydavateľstvo: Portál, 2009
  Táto kniha je určená pre ľudí, ktorí nepijú, ale v ich blízkom okolí sa nachádza niekto, kto má problém s alkoholom. Výborný prehľad všetkých fáz alkoholizmu, aj popis, ako na to zvyčajne rodina reaguje. Výborné čítanie! Autor píše jednoducho a jasne o ťažkej téme.
 • Závislosť od alkoholu – Pokroky v psychoterapii
  Johannes Lindenmeyer. Vydavateľstvo F, 2009
  Táto kniha je určená skôr pre odbornú verejnosť. Popisuje súčasný stav liečby alkoholizmu. Autor píše skratkovito a s prehľadnou štruktúrou. V malom objeme textu teda získate veľa informácií.
 • Návykové chování a závislost
  Současné poznatky a perspektivy léčby
  Karel Nešpor · Vydavateľstvo: Portál, 2003
  Kniha o závislostiach od známeho autora.

Komentáre k článku: Knihy o alkoholizme

 1. hrochousek 6. marca 2011

  Několik knih o závislosti napsala i monika Plocová. Sama se i léčila. Podívejte se na http://www.monikaplocova.cz/.

 2. katka 7. februára 2013

  som rada,ze som natrafila na tuto stranku,uz aj kvoli tomu,ze mame v rodine alkoholizmus.otec-po rokoch aktivneho pitia,uz iba obcasny alkoholik.matka-zacala svoju karieru alkoholicky,kvoli manzelovi.to znamena,ze zostala zit celu dobu pitia pri nom a nezvladla to psychicky.myslim,ze aj my deti sme tym poznacene/posramotenou psychikou/ale co ta nezabije,to ta posilni.len mne osobne robi problem odosobnit sa od problemu matkinho pitia.teda nevedela som ako cestou ist-a tu som to pochopila,ze treba ist dalej a nenechat sa stiahnut dole,clovekom,ktory pomoc nechce.dakujem fakt sa mi ulavilo,nevedela som,ze mam pravo aj ja sama zit svoj zivot.stale ma obtazoval ten pocit /aj otcove vydieranie/,ze je to moja matka…tak musim automaticky stale nieco riesit

 3. Denisa 4. septembra 2013

  Mne pomáha pozrieť sa na seba a na súvislosti, ako ma ovplyvňuje pitie druhých -literatúra priateľov a príbuzných alkoholikov

  http://www.alanonslovensko.sk

  Veľkú podporu a porozumenie dostávam na ich anonymných stretnutiach. Nový pocit slobody a šťastia prichádza mojou prácou na 12 krokovom programe,kde nachádzam návod ako žiť svoj život, či už alkoholik naďalej pije alebo nie.

 4. Medulienka 21. januára 2017

  Pre blízkych rodinných príslušníkov alkoholika, ktorí sú jeho pitím najviac zasiahnutí, doporučujem knihu od Kateriny Janouchové ,, Najbližší”.

  Citát z tejto knihy:
  ,, Byť ženou alkoholika nieje nijaká sláva. Žena alkoholika sa nestáva hrdinkou. Rrozhodne nie v očiach mužov. Podľa nich je hlúpa, patetická husička, čo sa nevie oslobodiť od svojho ožrana. Prečo neodíde, veď je to také ľahké ? Stačí prejsť dverami. A vykročiť, ísť ďalej. Opustiť ho. Alebo otvoriť dvere a vyhodiť ho. Zbaviť sa tohto prekliatia. Ľahšie sa to vysloví ako urobí. Hranice toho, čo človek vydrží, sa jednostaj posúvajú, až kým načisto nestratí cit pre to, čo je správne, múdre a zdravé”.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: